Четвер, 09 жовтня 2014 09:20

Історія

Асоціація випускників семінарів "Відповідальне лідерство" в Україні продовжує досвід американського Аспен-інституту гуманітарних наук, заснованого в 1951 році.

Аспен є визнаною в світі впливовою неполітичною та неупередженою платформою для соціальних дискусій на різні актуальні теми для суспільного життя. Ця унікальна мережа має представництва в Берліні, Мадриді, Ліоні, Токіо, Нью-Делі, Празі та Будапешті, а також пропонує лідерські ініціативи в США, Африці, Індії і Центральній Америці.


«Aspen Ukraine Initiative» почала реалізовуватися в 2006 році з метою допомогти українським лідерам набути якостей інтелектуальної еліти, здатної присвятити себе проблемам суспільного життя. У 2006-2007 роках Фонд Віктора Пінчука надав стипендії для участі в семінарі Аспен в США 9 українським представникам, які відіграли провідну роль у формуванні списку учасників і при підготовці першого семінару «Відповідальне лідерство» в Україні.


З 2008 року семінари Aspen Ukraine Initiative формували з лідерів українського суспільства для жвавих дискусій, які проводили кваліфіковані модератори. Класичні тексти Аристотеля, Гоббса, Руссо, Толстого, Гавела, а також сучасні твори та документи, що відображають духовну і інтелектуальну міць людської цивілізації, стали відправними точками для глибоких дискусій. Ідеї​​, висловлені групами учасників, часто були такими ж яскравими, інтелектуально оригінальними, як і різноманітні, багаті на вічну мудрість, тексти класичних мислителів і філософів.


Одним з найважливіших подій в реалізації проекту Aspen Ukraine Initiative було заснування у вересні 2010 року громадської організації «Асоціація випускників «Аспен-Україна», яка взяла на себе відповідальність за подальший розвиток Аспен-спільноти та організацію семінарів.

 

З 2010 року відбулося 5 щорічних зустрічей випускників Aspen Ukraine Initiative. У 2013 році щорічну зустріч відвідали 40% всіх випускників Aspen Ukraine Initiative.

 

У 2015 році було прийнято рішення про заснування Аспен Інституту Київ, й Aspen Ukraine Initiative було змінено на "Асоціація випускників Аспен-Україна" на усіх офіційних документах.


З 2008 року в різних форматах і з різних приводів відбулися численні активності як усередині груп, так і при їх активній взаємодії: 1- і 2-денні текстові семінари і групові дискусії, сесії «мозкового штурму» на тему нових ініціатив і критичних питань росту і розвитку асоціації, зустрічі проектних груп, круглі столи та дискусії за участю спікерів.


Кількість офіційних членів асоціації випускників Аспен-Україна потроїлася з моменту створення асоціації в 2010 році.


Практично 50% всіх випускників спільноти (випускників семінарів) подали заявки на семінар Aspen+, що відбувся у грудні 2012 року.


Починаючи з 4-го семінару, всі заходи фінансувалися виключно за рахунок випускників, при цьому практично 20% випускників регулярно здійснюють фінансові внески.

 

Twitter