П'ятниця, 05 серпня 2016 13:30

Ангельська ініціатива для дітей майбутнього

Хто такі Ангели Школи і навіщо вони потрібні?

Здатність критично і творчо мислити, розуміти cучасний світ,  знаходити і реалізовувати свою мету, вміння вчитися традиційно і онлайн, діяти індивідуально і працювати в команді, бути грамотними в технологічному, цифровому, громдянському і глобальному розумінні. Все це навички, які необхідні сучасним людям, але які не можна отримати в теперішній українській школі.

Людей, які мають ці знання і вміння та готові передавати їх дітям і вчителям, ми називаємо  “Ангели Школи” (School Angels). Це успішні та прогресивні люди, які усвідомлюють свою відповідальність за майбутнє країни й хочуть, щоб шкільна освіта в Україні стала справді сучасною.

Ангели Школи приходять до учнів, вчителів, батьків та проводять тематичні лекції, семінари і тренінги. Дискусії стосуються таких актуальних тем: від цифрової грамотності до мистецтва, від навичок успішної особистості до високої науки. Кожен з Ангелів готовий поділитися своїми історіями успіху, дати корисні поради і надихнути учнів на нові звершення. Також вони розповідають і про свої помилки, адже без них не буває справжніх відкриттів. Наша команда вважає, що школа має надихати кожного учня. Наша команда вважає, що школа – це місце, яке має надихати кожного учня.

 

Ініціатива  вже діє у Києві, Львові, Чернівцях, Харкові, Чернігові, Дніпрі, Житомирі, Вишгороді, Острі та інших містах. І це лише початок.

 

Окрему увагу ми приділяємо роботі з вчителями. Автор ініціативи School Angels Олег Дерев’янко провів онлайн-зустрічі із директорами шкіл Козелецького району Чернігівської області, а також відвідав школи і зустрівся з вчителями у Житомирській, Київській та Ріпкинському районі Чернігівської області. Під час зустрічей він розповідав про інновації в освіті, технологіях, бізнесі та суспільних відносинах, що розвиваються в світі і сьогодні визначають його майбутнє; пояснював, як це вплине на суспільство в Україні. Також ділився практичними порадами й інформаційними ресурсами, які школи можуть використовувати для впровадження освітніх інновацій вже сьогодні.

 

Багато шкіл самі дізнаються та ініціюють співпрацю з School Angels, але, в разі необхідності, Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти МОН України і місцеві адміністрації допомагають нам налагоджувати контакти зі школами.

 

Яка потрібна допомога?

Два перших місяці розвитку ініціативи продемонстрували великий попит серед шкіл на зустрічі з успішними людьми, експертами і лідерами думки, і готовність таких людей відвідувати школи. З іншого боку, за ці перші 2 місяці ми не встигли організувати десятки зустрічей, адже кількість запитів набагато перевищувала можливості їх координувати “в ручному режимі”, а з розвитком ініціативи цей попит лише зростатиме.

 

Тому ми плануємо створити безкоштовний онлайн-сервіс, який допомагатиме школам і Ангелам Школи швидко і зручно знаходити одне одного і організовувати зустрічі. Створення такого сервісу і його розвиток потребує фінансових та людських ресурсів і в цьому нам потрібна допомога.

 

Ми розробили технічне завдання для створення спеціальної онлайн-платформи, яка зробить взаємодію між школами та ангелами зручною та ефективною.

 

Створення онлайн-платформи від початку було складовою проекту School Angels. Але нам було важливо дізнатись, чи справді є запит як на саму ідею ініціативи, так і на онлайн-платформу, як інструмент її реалізації.  Тепер, переконавшись, що запит є, і він є великим,  ми можемо розпочати створення платформи з впевненістю, що вона потрібна дітям, батькам, вчителям, школам і всьому суспільству, і вона дозволить швидко масштабувати ініціативу School Angels на всю країну.

Twitter