Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /home/a/adminudj/aspen.org.ua/public_html/images/biggame
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/biggame
Четвер, 23 квітня 2015 13:43

Політична мапа світу та роль в ній України

Відбувся форум «Велика гра на політичній мапі світу та роль в ній України». Організатори - CEO Club Ukraine та Aspen Ukraine Initiative.

 

Спікери:

Юрій Романенко, український політолог, директор Центру політичного аналізу «Стратагема», шеф-редактор аналітичного порталу «Хвиля»

Олександр Чалий, український дипломат, Надзвичайний та Повноважний посол України, екс 1-й заступник міністра закордонних справ України, екс заступник голови Секретаріату Президента України, президент «Грант Торнтон Україна»

Вадим Карасьов, відомий український політолог, директор Інституту Глобальних Стратегій, радник голови Секретаріату Президента України (2005 – 2010 рр.)

 

Головні цитати форуму:

Юрій Романенко:

«Зміни відбуваються останні десятиліття. Цикли гегемонії впливають на процеси. Цикли скорочуються. Гегемони можуть змінюватися. Тому головне питання в світовій політиці - хто буде наступним гегемоном»?
«Значима регіональна перемога для гегемона - це Україна».
«Гегемонія Китаю можлива в найближчі 20 років, якщо Китай не втягнеться в конфлікти великої політичної гри".
«Європа знаходиться в кризі через демографічний баланс, через велику кількість пенсійного складу населення, через соціальну перевантаженість».

 

Олександр Чалий:

«Протиріччя ХХ століття між капіталізмом та соціалізмом зміняться на протиріччя між багатством та бідністю, протиріччя між цінностями ісламу та християнськими цінностями, протиріччя між юанем та доларом, протиріччя між старим світоустроєм та революцією як методом».
«Боротьба за майбутнє серед світових еліт ведеться довкола прийняття головного стратегічного рішення еволюційним чи стратегічним шляхом іти».
«Новий світовий порядок все ж таки буде сформований США».

 

Вадим Карасьов:

«Оцінювати реформи можна, якщо вони створюють загальну національну систему».
«Держава - це не набір державних інститутів та менеджерів, це не регіони, чи клани, це не корпорації, й не моделі. Держава - це спільна національна ідея».
«Модель держави напряму залежить від геополітичного позиціонування».
«Єдиний шлях для нашої держави - знайти себе в новій геополітиці».
«Президенти мають модерувати внутрішньо-політичний діалог».
«Без консенсусу еліт успішна демократія в країні буде неможлива».
«Україна давно живе в умовах регіонального консенсусу».
«Унікальність України в тому, що вона живе за особливою зовнішньою політичнюї моделлю. Вона вже давно не пострадянська країна, й ще не класична східноєвропейська».
«Проходить спроба пошуку нової рекрутації еліт».
«Турбулентність еліти - великий ризик для розвитку країни».

 

{gallery}biggame{/gallery}

Twitter