Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /home/a/adminudj/aspen.org.ua/public_html/images/slovak
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/slovak
Четвер, 26 березня 2015 11:18

Its All about personal story

 

Олена Сотник, Олеся Жулинська про те, що сусідам знати про нас цікаво і треба. І що, багатий і сильний сусід, краще бідного і окупованого.

 

В березні цього року нам пощастило стати учасниками Aspenпрограми для молодих лідерів, організованої  #aspeninstitutePrague. Програма, насичена лекціями, розмовами та різноманітними активностями, справила враження незвичним для нас балансом. Банансом складних тем (і війна, і психологічні зриви на роботі, і політика, і шоу), активностей на вулиці і розмов (в замку Lupka, на металургійному заводі і в горах). Організатори зуміли дати нам можливість і наспілкуватись, і дати відпочити, і найголовніше - зрозуміти найважливіші ознаки лідера.

 

 

Олена СОТНИК: "Історія про лідерство останні роки для мене здавалася вирішеною та зрозумілою: це про відповідальність за себе та інших, готовність приймати складні рішення, надихати та мотивувати! Аspen young leadership program вніс щось нове в це розуміння - це ще й сміливість до змін та поразок, відкритість та вдячність новим досвідам в своєму житті!»

 

4 годинна подорож від аеропорту Відня до маленького села в горах Словаччини порадувала сонцем, можливістю поспати і настроїтись на зміну обстановки. Готель StupkaHotel, Tale, Slovakia скромний і затишний, прямо коло гори, заполонили організатори і 35 галасливих учасника з Чехії, Словаччини, Угорщини і Польщі. На нас, українок, дивились обережно і приглядались, ніби боялись задати зайве питання.  Та і ми підбирали попервах слова, адже упередження, що сусіди нас не достатньо підтримують, точить серце.

Перша ж сесія примусила задуматись над питанням Персональної історії. Наскільки легко говорити про країну, роботу, і наскільки тяжко відповісти на питання: якби ми були знайомі близько, то Ви б знали про мене наступне…. Так ми божевільні патріотки України, зі своїми страхами і викликами, але розказати з гумором і лишити частинку себе в душах незнайомих людей, це мистецтво, якого треба вчитися ледь не щодня.

 

Ось так через персональні історії виступаючих почали ми відшуковувати в собі  Державця, Митця і просто Людину, яка постійно приборкує свої страхи.

 

Державець.

 Іван Міклош, той самий, хто взяв на себе тягар фінансових реформ та приватизації  у Словаччині, а тепер має намір помагати економіці України, процитував:

«Від політиків очікують лідерства. Однак, політик - це той, хто думає про наступні вибори; а державець - це той, хто думає про наступні покоління» А ще: «це той тип лідерства, де легко потрапити в пастку его, а в реальності всі політики рано чи пізно, приречені на поразку».

 

«Все, що треба для реформ це: бачення, мужність і сила волі»

 

Peoplestillbuypeople

Про це і лише про це розказував Вацлав Сочор, відомий тележурналіст, а тепер медіа тренер. Йому видно складно було себе презентувати; практика задавати питання та формувати дискусію брала своє. Порада, що кожен має віднайти для себе найкращу форму подання своєї експертної оцінки і бути комфортним в цій подачі, зрозуміла. Знати свої сильні і слабкі сторони. Але всі ми знаємо, що люди все одно довіряють лише відвертому бажанню поділитися. Фальш відчувається інстинктивно і, часом, на перший погляд невдале інтерв’ю може примусити змінити ставлення: до себе, проблеми або країни.

 

Ми багато ділилися нашою ситуацією в країні: часом, плачучи - згадуючи Майдан; часом, огризаючись на бажання розказати нам, як ми маємо швидко все змінити; часом, просто дякуючи за терпіння. В кінці програми підійшов угорець, який на початку закидав «обмеження прав росіян в Україні», і запропонував допомогу і будь-яку участь. Наша історія його розчулила і надихнула, і він постійно ходив за нами, задаючи різні питання.

 

Мистецтво, що формує суспільство

Може ви чули про YemiA.D.? Це той темношкірий чех, який в свої ледь за 30 щороку робить величезні шоу і в Чехії, і в Шатах, Японії та Індії. Не чули? А от KanyeWest вже понад 4 роки з ним працює і довірив Єні одне зі своїх найбільш персональних шоу в 2010 році. Але цю його історію життя, ми розкажемо на іншому ресурсі.

 

З нами він ділився своєю роботою з молоддю, оскільки вже пару років як відкрив у Празі танцювальну школу і вчить малих, і вчиться постійно сам. Він розказував, хто і які події вплинули на його життя, і на кого зараз впливає він.  Як, приймаючи свої прикрі моменти життя, можна бути чесним з будь-якою зіркою світу. Як знаючи себе, можна згуртувати навколо себе однодумців і щодня дивуватися новим відкриттям. Трошки Yemi: «Я не зірка, я - творець». «Не йдіть на компроміс з відчуттями. В реальності люди не пам’ятають події, вони пам’ятають, що вони відчували»

 

Страхи.

Практично кожен спікер, кожен учасник говорив про страхи. Страх перед війною і у війні описував інженер, який був в Афганістані 5 років у складі ОБСЄ. Страх перед популізмом був центральним в історії словацького політика. «Краще бути не популярним, але мати повагу». Страх визнати зміни в психічному стані приводив до втрати роботи і здоров’я багатьох відомих політиків і менеджерів. Це ми обговорювали з професійним психологом.

 

І тим ціннішим були практичні завдання на подолання страху. Як розбити дощечку рукою? Як пройти по гарячому вугіллю? Ми знаємо тепер як, і радо цим поділимось з вами. Це вже також частина нашої власної історії, і ці три дні в оточенні наших сусідів: чехів, поляків, угорців і словаків, зробили її яскравішою.  

 

Три уроки трьох днів серед чеських, угорських, польських та словацьких молодих лідерів:

1. Подолання страху дає відчуття невимовного натхнення та вивільнення. Це як в старій комп'ютерній грі "Солістер" - вдало розкрита клітинка може відкрити за собою ціле поле для вільного вибору та прорахунку наступних ходів з більшою точністю.

 

2. Лідерство завжди супроводжується складною боротьбою з власним ЕГО! Грань між ними дуже тонка, багато разів ми бачили наслідки, коли ЕГО не дає реалізуватися справжньому лідерству.

 

3. Ідея в яку ти віриш, твій проект, твоя справа або будь-що, в чому ти хочеш переконати інших людей, повинно вкладатися в рамки "elevator story", тобто настільки короткої, але яскравої та цікавої історії, щоб встигнути розказати її поки співрозмовник піднімається в ліфті! А далі питання твоєї майстерності та вміння надихнути й зацікавити на продовження розмови про предмет історії.

 

Але питання до кожного з вас. Так чого ми шукаємо насправді: статусу чи лідерства? Відповідь точно поможе персональній історія кожного, але вірити їй будуть лише, якщо вона дійсно чесна, надихаючи і відповідальна. 

 

{gallery}slovak{/gallery}

Twitter