Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /home/a/adminudj/aspen.org.ua/public_html/images/nud
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/nud
Неділя, 08 лютого 2015 00:00

В.Нудельман: Людиноцентричність в архітектурі

У Мистецькому Арсеналі відбудлася зустріч з Володимиром Нудельманом та презентація книги «Несправедливість простору», діалоги Лариси Мудрак і Володимира Нудельмана про простір і час.

 

Захід відбувся за підтримки Мистецького Арсеналу в рамках міжмузейного арт-проекту «Вікна: 100 унікальних українських етностроїв кінця ХІХ – початку ХХ ст».

 

Книга розповідає про життя і долювідомого вченого і про вплив архітектури та будівництва на розвиток долі країни і кожної людини.

 

Видання - результат багатолітньої дружби Лариси Мудрак і Володимира Нудельмана і присвячено до 85-річчя вченого.Багато в чому книга складена з біографічних спогадів про життя, країну та професію. Також у книзі йдеться про роль будівництва в долі країни і людини.

 

Є люди лідери. Є люди легенди. Є харизматичні та унікальні. А є люди – сонця, й їх неможливо не помітити. З ними світліше та правильніше сприймається життя. З ними завжди спокійно й впевнено. Їх завжди можна впізнати й назавжди запам’ятати.

 

Володимиру Нудельману 85 років. Він бореться за принцип «людиноцентричності» в архітектурі. Він пише блоги на «Українську правду», публікується в «Дзеркалі тижня», консультує головних архітекторів країни, викладає в Київському національному університеті будівництва та архітектури та Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка, веде експертну діяльність, працює в незліченній кількості рад та груп з питання розвитку міст та урбаністичних систем, встигає відвідувати виставки сучасного мистецтва та неймовірно радіє життю.

 

Ще він знає та любить Київ 2014-го, критикує та все ж таки любить Київ 2000-них, дивується та радіє Києву 1990-х, планував та проектував Генеральний план України та Києва 1980-х, 70-х, 60-х…. Повертався та сумував в Києві 1944-го, дитвакував на Липках 1930-х. Він – ціла епоха.

 

Багато друзів та колег називають його генієм. Він важливий й для країни, й для сили нації.

 

Він багатоскладовий, як і його професія. Він стрімкий, як найкрасивіші міста в світі. Всі знають про соціальну несправедливість. Але існує й термін «несправедливість простору». Це невідповідність використання території інтересам людей. Подолання такої несправедливості – сутність життя Володимира Нудельмана.

 

Сам Володимир Ілліч говорить, що його автобіографічна сповідь має стати у деякій мірі збіркою порад для усіх учасників процесу розбудови нашої держави. Він висловлює свій погляд на формування майбутнього столиці, регіону та держави вцілому, говорить про місію, яка має бути закладена у розробку генерального плана та довгострокову стратегію розвитку міста. 

 

"Коли ми розробляємо генеральний план, то найважливішою його задачею є забезпечення солідарної участі у розробці та реалізації прогнозів розвитку трьох головних гравців - влади, бізнесу та громадян. Оскільки ми виявляємо конфлікти у розвитку міста, ми підказуємо владі необхідність запобіжних дій. Для бізнесу ми підказуємо де і що будувати найвигідніше, при цьому не порушуючи громадські інтереси. А громадяни стають активними учасниками формування свого майбутнього. Ми пробуджуємо їхню активність, привчаємо їх до того, що вони, дійсно, є господарями свого життя. Все це вцілому має забезпечити просування нашої країни вперед, як це вже зробила Польща та інші передові країни", - впевнений Володимир Нудельман.

 

Володимир Ілліч вразив всіх гостей своєю власною історією, щирою та відвертою, своїми світлими думками та вірою у щасливе майбутнє. Він той, хто знає як жити разом у великому місті, той хто любить історію та архітектуру, любить житття і цінує даровані природою ресурси.

Його книга про те, без чого не можна підняти країну - про любов та дружбу, про велике місто у якому вміють жити разом.

 

Володимир Нудельман подякував всім друзям та близьким, хто надихнув його на створення цієї книги, допоміг у її написанні та організації заходу з презентації книги. Підримати свого друга та наставника прийшли архітеткори, вчені, представники бізнесу, творчих професій та ЗМІ.

{gallery}nud{/gallery}

Twitter