Середа, 17 грудня 2014 00:00

Україна в епіцентрі світових воєн: історичний досвід та актуальні події

За ініціативи членів Aspen Ukraine Initiative та Топ-клуба історик та публіцист Олена Стяжкіна сутнісно говорила сьогодні про “соціальні сутнісні міни” війни.

 

Штрихи-цитати для розуміння сутності сказаного науковцем.

 

«Очевидно, що Росія разом із совком буде відступати. Очевидно, що Україна виграє війну. Очевидно, що вже зараз Росія закладає «міни» (наративні сенси), які будуть працювати проти українців протягом всього нашого життя. Про це зараз треба говорити з владою. А вона набагато менше зріла, аніж зріле українське суспільство.  Тому що 23 роки влада формується  не за професійним творчим принципом, а за принципом прислужництва та відданості.»


«Гра слів – це небезпека. Гра та плутанина наративів. Називаючи війну АТО, ми починаємо говорити про людей на цій території, як про заручників. І ми вже рятуємо не територію, не кордон, не українців, а заручників.»

 

«Війна у внутрішньо-політичному наративі дає розуміння, що ми можемо інакше формулювати соціальну політику на окупованій території. Не називаючи війну війною ми не зможемо це осмислити. Ми не зможемо пропрацювати біль та трагедію, щоб потім вийти на наратив відчуття втрати та розуміння «більше ніколи!»

 

«Якщо ми не осмислимо  війну та  окупацію, ми не зможемо зрозуміти відповідальність влади, яка повинна боротися за  незалежність, яка має цінувати своїх героїв, берегти своїх поранених та своїх громадян, які залишилася на окупованій території.»

 

«Людина на окупованій території щодня чи щохвилини живе в стані «зигзагу». Тобто людина постійно живе в стані щохвилинного вибору.»

 

«Донецьк – «спляче місто», достатньо буржуазне за станом та настроєм побудови бізнеса,  як базової форми капіталізму. В Донецьку до війни було вже дуже багато європейського стилю: в проведенні вихідних, соціальній відповідальності малого та середнього бізнесу, в меценатстві, в формуванні міського стилю виховання та освіти дітей.»

 

«Сенси від медіа сьогодні все ж таки звинувачують населення Донецька. Незрозуміло, чому станом на грудень досі не виключений передавач на телевежі Донецька. Адже ця отрута вбиває людей на окупованій території. Незрозуміло, чому досі російські канали транслюються на території Донецької та Луганської областей.»

 

«В Росії та Україні крадуть всі. Порядних людей винищують як клас».

 

«Головне, що відбувається зараз в політичному інформаційному полі – це  нездатність до співпереживання. Якщо так буде продовжуватися, то тоді людину, її гідність можна буде легко знищити. Й цього добивається Росія.»

 

«Не можна спрощувати. Потрібно говорити правду й називати речі своїми іменами. Й тоді ми переможемо».

Twitter