Вівторок, 28 жовтня 2014 17:24

«Осикові» експерименти або участь у семінарі «Відповідальне Лідерство»

Олеся Жулинська про те, що «хто добре запалився, той добре почав, а добре почати – це наполовину завершити», за Сковородою.

Нам всім потрібен поштовх, бо навколо спостерігаємо байдужість, зневір’я, відчай та злиденність. В такий час (як високопарно це не звучить) треба шукати самостійно, а найкраще в колі однодумців, як зарядити суспільну свідомість потужним духом національного ентузіазму. Цей шлях не є простим. Однак здібність шукати, прагнення змін та формування кола спілкування, дає надію на пробудження свідомості.

 

Семінар, проведений за методикою Інституту «Aspen» (у перекладі, осика), виник на моєму шляху пошуку саме вчасно. Цікаво, що місією Американського Інституту є «виховувати лідерів та забезпечувати неупереджену площадку для обговорення та координації дій, спрямованих для вирішення критичних проблем в суспільстві». Творці Українського «Aspen» продовжують ці традиції дуже успішно. Подібних проектів я в Україні і не зустрічала. Коли подавалася, мала можливість поговорити з багатьма і відповідь була однозначна – це унікальний проект, один з найкращих Фонду Віктора Пінчука. Творці це реальні люди, відповідальні та окрилені високою метою, за що їм велике спасибі. Валерій Вакарюк та Аліна Шклярук підтримують вогонь «Aspen» вже понад 5 років.

 

Так от, я, як і багато інших (свідомо чи не свідомо) шукала коло людей, для кого слова: інтелект, культура і освіта, є не лише словами. Вони є основою гуманітарного струменя даржави. «Aspen» дозволив зустріти саме таких людей об’єднаних пошуком та спраглих до інтелектуальних експериментів.

 

«Aspen» в Україні - це інтелектуальна платформа, де виникає духовна єдність між колом людей та філософськими текстами, підібраними проефесіоналами. Дуже важливим є підбір таких текстів, адже саме інтелектуальні праці примушують розмірковувати та шукати вірного шляху, свого або в колі однодумців і зорієнтовані саме на реалії України. Цей семінар дозволяє зробити перший крок у вирішенні однієї з головних проблем української нації – консолідації.

 

Розкривати всі деталі семінару не має сенсу, адже в кожного учасника процес «переживання» і результат цих 7 днів разом, свій. Я можу говорити лише за себе. Задачі, що я поставила перед собою перед семінаром, перевершили очікування. Це - слухати, інтеректуально збагатитися та сформувати коло однодумців, в якому панує довіра, терпіння, відвертість та немає місця байдужості. Це лише початок шляху для мене. І цей шлях базуватиметься на освіті, культурі, мудрості, набутої століттями і усвідомленні громадського обовязку. І головне – на цьому шляху я вже не самотня, я збагатилася колом мудрих людей.

 

Як казав Сковорода: Духовна зброя сильніша за тілесну.

Twitter