Четвер, 22 травня 2014 00:00

Cуспільне мовлення України отримає допомогу від Ради Європи

Лариса Мудрак для "Телекритики".

Рада Європи розширює підтримку України в умовах нинішньої політичної кризи.

Рада Європи розширює підтримку України в умовах нинішньої політичної кризи. Окрім  проектів, що традиційно працюють в Україні за підтримки Ради Європи та Уряду Канади, на сьогодні сформовано окремий великий медіа пакет, спрямований на експертно-організаційну підтримку діяльності ЗМІ в кризових умовах.

 

Серед напрямів, що підтримуватимуться в рамках проекту – висвітлення передвиборчої кампанії, надання консультативної допомоги з питань захисту журналістів,  здійснення моніторингу загальної ситуації  в Україні, підтримка волонтерських громадських організацій у сфері медіа.

 

Представник України в керівному Комітеті Лариса Мудрак звернулася до Комітету з пропозицією додати до пакету підтримки максимальне сприяння для запуску суспільного мовлення в Україні.

 

Залучення міжнародних експертів та фахівців у сфері суспільного мовлення необхідне в багатьох напрямках.

 

Першочергово для проведення моніторингу та аналізу законодавчої бази, фінансового, майнового, технічного  стану усіх юридичних сторін, які мають бути реорганізовані в НСТУ, для подальшого вироблення експертних рекомендацій. Здійснення технічної модернізації телекомпанії та впровадження нових технічних засобів.

 

Окрім того, Рада Європи сформувала Міжнародну консультативну групу з метою розслідування випадків насильства, які мали місце в Україні у листопаді-грудні минулого року. Ця Міжнародна консультативна група співпрацюватиме з українськими органами влади, правоохоронними органами та громадянським суспільством.

 

Члени Керівного комітету Ради Європи з питань ЗМІ та інформаційного суспільства, наголосили, що Рада Європи повинна бути більш інтерактивною та дієвою, особливо під час кризових ситуацій.

 

"Телекритика", 22.05.2014

Twitter